Draki Kulesi Nedir? Draki Pendant Yapımı & Chat Görevleri & Draki Ödülleri

Draki Kulesi tabiri caizse her koyunun kendi ayağından asıldığı bir etkinliktir. Draki giriş için, Elmorad Castle ve Luferson’da bulunan ışınlanma kapısına(Draki Rift) sağ tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Draki etkinliğine günde 3 sefer giriş hakkınız bulunur. Draki kulesi, 5 kattan oluşmaktadır. İlk dört kat 6 kısımdan oluşmakta olup, beşinci kat 8 bölümde tamamlanmaktadır. Kat çıktıkça zorluk seviyeside artmaktadır. Son 5 bölümün her birinde 1 adet boss keseceksiniz. Yine mage karakterlerin Draki kulesinde avantajlı olduğunu düşünüyorum. Amaç, kimisine göre değişiklik göstersede, temel amaç, en hızlı bir şekilde katlardaki tüm yaratıkları kesmek ve sıralamaya girmektir. Draki kulesine girmenin diğer avantajları arasında;

  • Yaratıklardan güzel exp gelmesi, sadece exp için giriyorsanız 3. bölgeden başlamanızı tavsiye ederim.
  • En kolay yaratıklardan bile Weapon Breaker çıkma ihtimali.
  • Nadirde olsa, superior draki supply box ve old draki supply box çıkma ihtimali.
draki nasıl girilir
draki nasıl girilir

Draki Chat Görevi

Draki chat görevi yapmak için El Morad Castel [Priest] Sol, Luferson’da ise, [Priest] Ann Npc’yi ziyaret ediniz. Investigation Mission tıklayın ve görevi alın. Ardından draki girerek çıkan yaratıkları kesip bölüm atladığınız npc’ler size güzel exp ve pot verecek. Hatta 1 tanede yeşil kutu elde edeceksiniz. Görevi bitirmeyi başaranlar son yaratığı kestikten sonra tekrar görev aldığı npc gidip, görevi teslim edebilir. Bunun dışında günlük draki görevleri vardır;

  • Middle Floor Investigation: 3 kere Spellbound Princess kesmeniz durumunda 3,500,000 exp ve 10 adet Temple Constribution Certificate kazanırsınız. Temple Constribution Certificate ile upgrade edilebilir çeşitli özellikleri olan shell elde edersiniz. 15 adet Temple Constribution Certificate ile 1 adet shell takas edebilirsiniz.
  • Finding a Blind Spot: 3 kere forgotten of Princes kesmeniz halinde 5,650,000 exp kazanırsız.

Draki Ödülleri

Draki ödülleri, en hızlı bir şekilde son boss’u kesip bitiren oyuncuların sıralamasına göre oyunun alacağı draki ödülleri değişmektedir. Draki sıralamanıza göre superior draki supply box veya old draki supply box kazanırsınız. Sıralama, her ay başı sıfırlanmaktadır. Aşağıdaki tablodan başarı sıralamasına göre draki sıralaması ve ödüllerini görebilirsiniz.

Sıralama Draki Ödülü
1. Player 5 adet Superior Draki Supply Box
2. Player 4 adet Superior Draki Supply Box, 1 adet Old Draki Supply Box
3. Player 3 adet Superior Draki Supply Box, 2 adet Old Draki Supply Box
4. Player 2 adet Superior Draki Supply Box, 3 adet Old Draki Supply Box
5. Player 1 adet Superior Draki Supply Box, 4 adet Old Draki Supply Box
6 ve 10. 5 adet Old Draki Supply Box
11 ve 30. 4 adet Old Draki Supply Box
31 ve 50. 3 adet Old Draki Supply Box
51 ve 70. 2 adet Old Draki Supply Box
71 & 100. 1 adet Old Draki Supply Box

Draki Commander Badge Nedir? Ne İşe Yarar?

Draki Commander Badge materyalinden 30 adet topladığınızda, 1 adet Superior Draki Supply Box kazanabilirsiniz. Draki Commander Badge elde etmek eskiden chat görevi aldığımız npc’den görev alıyorduk fakat şimdi onu göremedim sanırım kalkmış. Bunun haricinde son bölümlerdeki bosslarda Draki Commander Badge elde edebilirsiniz.

Draki Pendant SSS Yapımı

Draki pendant yapımı, oldukça zahmetli ve maliyetli bir işlemdir. Fakat bununla doğru orantılı çok değerli bir item elde ediliyor. Bence, Draki Pendant SSS oyunun en değerli takısıdır. Draki pendant yapımı için gereken materyaller vardır. Bu materyaller, Superior Draki Supply Box ve Old Draki Supply box kırdırarak elde edilir. Ek olarak, bu kutularıda diğer kutuları kırdırdığımız, Moira Npc’sinden bu kutuları kırabilirsiniz.

Draki’s Pendant Özellikleri ve Üretilme Yöntemi

1. Yükseltme: Karakterinizin yeteneğine uygun özelliğin miktarını belirlemektedir. (Str, Dex, Int, MP )

2. Yükseltme: Eşyaya eklenen anti defans miktarını belirlemektedir.

3. Yükseltme: HP Recovery miktarını belirlemektedir.

Karakterlere Göre Draki’s Pendant Özellikleri

Draki’s Pendant her seviye için rastgele değerler ile üretilen bir takıdır. Her yükseltmede S, A, B, C, D harfleriyle atanmakta ve en iyi derece olan S’i üretme şansı %20’dir.

Örnek vermek gerekirse üretilen bir Draki’s Pendant of Strenght A.S.C için aşağıdaki değerler eklenecektir.

1. Yükseltmede ( A ) değeri aldığı için 9 Str ve 25 Healt Bonus elde edilmiştir.

2. Yükseltmede ( S ) değeri aldığı için bütün anti defanslardan 12 elde edilmiştir.

3. Yükseltmede ( C ) değeri aldığı için 2 HP Recovery elde edilmiştir.

Önemli Bilgilendirme: Draki’s Pendant 1. ve 2. dereceden yükseltme işlemi yapılmış takıyı kullanmak için level sınırı 1 olurken 3. derece üretim yapılması durumunda ise level sınırı 80 olmaktadır.

 

Yazının bu kısmını nttgame forumu death stroke nickli kullanıcısının konusundan alıntıladım. Kendisine teşekkür ederim.

Yorum yapın