Hakkımızda

15 yaşında Knight Online ile tanıştığımdan itibaren çoğumuzda olduğu gibi zaman zaman ara versem de hiçbir zaman bırakmadan, bazen çok bazen az oynayarak 30 yaşına kadar geldim. Yani anlayacağız “Knight Online bırakılmaz, ara verilir” sözü benim içinde geçerli oldu.

Bu oyunu  oynayan herkes genel olarak oyuna hakim olsa da ara ara takıldığımız konular olabiliyor. Ben hayatta hiçbir zaman bir şeyi en iyi biliyorum demedim şuan hakkımızda bölümünü okuyan bir kişi belki benden bu oyunu daha iyi biliyor olabilir. Benim amacım; başlangıç olarak, yeni başlayanlara hitap ederek kendimi ve konuları test etmekti. Beklediğimden fazla bir ilgi gördüm. Bende bundan destek alarak Knight Online bloğuma daha çok zaman ayırıp, güncel tutmaya karar verdim. Güncel bilgiler yazmak dışında, yazılım olarak da sitemi geliştiriyorum. Genel olarak iyi bloglar gördüm ve keyifle okudum. Hepsinin ellerine sağlık, emek vermiş, zaman ayırmışlar. İyi oldukları ve göz ardı ettiği noktaları da gördüm. Benim amacım ise Knight Online oyuncusu tek bir blog altında tüm bilgi ve merakını giderebilmeliydi. Bloğumu takip eden arkadaşlarım size söz, “bende bir oyuncuyum, ihtiyaçlarınızın farkındayım; uzun süre terk etmeyeceğiniz bir blog olacak!”

Knight Online Hikayem

Knight Online hikayemi de bu bölüme eklemek istedim. Vakti kısıtlı olan arkadaşlara bu kısımdan sonrasını okumamasını tavsiye ederim.

Liseye yeni başlamıştım, hazırlık sınıfındayım. Muzaffer(Muzo) yanıma geldi ve; Knayt Onlayn diye bir oyun çıkmış dedi. “Ben 2 gündür uyumadan oynuyorum gel sende takılalım” dedi. “Tamam” dedim ve heyecanla dersin bitmesini bekledik. Ders çıkışı koşa koşa eve gittim. 10 kb internet hızımla, sabırla oyunun indirilmesini bekledim. Saatler sürdü ve rahmetli babam odaya girdi. “Hadi yatağa” dedi. Monitör ekranını kapatarak “tamam” dedim ve odamın yolunu tuttum. Ama oyun oynama isteği uyutmuyordu. Evdeki herkes uyudu ve ben parmaklarımın ucunda bilgisayarın olduğu odaya doğru yürüdüm, nefesimi bile tutmuştum. Monitörü açtım ve sonunda oyun yüklenmiş! Hızlıca kuruluma geçtim ve oyunun açılması için tıkladım. Klasik start-homepage-option seçenekleri çıkıyordu ama tıklanmıyordu. Son birkaç kontörümle Muzo’ya mesaj attım. Oyuna nasıl gireceğim diye sordum. Starta tıkla dedi. Tıklanmıyor dedim o da biraz bekle page atacak tamamlanınca kapanacak sonra yeniden dene dedi. Bana yine sabretmek düştü. Neyse 2 saat sonra pencere kapandı ve bitti diye sevindim. Hatta o heyecanla yanlışlıkla, bilgisayarı kapattım. Bilgisayarı tekrar açtım ve start butonuna tıkladım. Neyse ki oyun yüklenirken, hesap oluşturmuştum. Hemen bilgilerimi girip, giriş yaptım. Beramus serverındaymış Muzo bende o yüzden orada başladım(Şimdi ki aklım olsa Ares serverına girip CZ gider ve 0000000’a kısaca Zero’ya bir kez olsun kesilirdim). Neyse humanmış bizim Muzo, bende humana bastım ve ilk karakterim olan dogukan isimli mage mi oluşturdum. Laf aramızda sonuna kadar STR vermiştim. Neyse daha fazla detayla sıkmadan 1 level civciv mage ile hemen emc geçtim(1 saat sürdü teleport kapısını bulmam). Town’da bekleyen Muzo beni partiye aldı ve koşmaya başladı bende onu takip etmeye başladım(Bu sahneyi nedense hiç unutamıyorum). Lycan ve türevi yaratıklara büyük alanlarla alev atıp toplu öldürüyordu “vay be” dedim, hayran kaldım. Bende onun gibi olabilecekmiydim acaba… Oradan skeleton’lara geçtik aynı şekilde onları da kesti ve daha fazla uykusuzluğa dayanamadığını söyledi,  gitti. Saat sabah 5 civarıydı. Tek başıma 23 level bir başına mage ne yapardı? Biraz dolaştım, mezarlıklar gördüm biraz korkarak girdim içeriye. Vay be benim gibi ne çok mage var burada party kurmuş zombi kesiyorlar. Beni almaları için hemen yanlarına gittim. Ama almadılar all chatten İngilizce bir şeyler konuşuyorlardı pek anlamadım. Başka zombi slotuna(doğrusu spot ama böyle alıştık) gittim orada bizden birileri vardı. Eskiden Türk görünce oturup konuşurduk birbirimize yardımcı olurduk. Onlarda öyle yaptı. Serkan ve Ahmet kardeşler beni de aralarına aldılar. Hala ara ara görüşürüz. 15 sene olmuş o bakir zamanlardan vay be! Neyse beni 3-5 level daha kastılar babamlar uyanmak üzereydi, yatağa girip uyuyor numarası yaptım ve knight’ta ilk günüm böylece son buldu.

Bu zamanları çok özlediğimi farkettim, eskiden oyunu hiç bilmiyorken oyunun kalabalık ve ticari bir anlamı olmadığı zamanlar… Ardream mage partiler, zombi slotlarında Atilla bekleyen sağlam abiler, yılbaşı etkinliğinde kardan adama skill vuranlara küfür edenler. Hey gidi günler hey…