Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Any otp kullanımı gerek Knight Online hesabınızın güvenliği gerekse belli başlı serverlara giriş için bir zorunluluk haline gelmiştir. Any otp kurulumu ve ıcs kayıt aşamalarını kolayca yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Any otp kullanmadan önce Ics sistemine kayıt olmalısınız. Bunun için https://otp.nttgame.com/ adresine gidiniz ve oyuna giriş bilgileriniz ile giriniz.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu
Bu ekrandaysanız, doğru yerdesiniz.

Ics sistemine başarı ile giriş yaptıktan My ıcs ekranınız gelecektir. İlk olarak mail onayı için aşağıdaki gibi ekran ile karşılaşacaksınız. Bu bölümde, “very, step 1” yazısının üzerine gelip tıklayın. Ardından send e-mail verification tıkladıktan sonra belirtiğiniz mail adresine onay maili düşecek. Gelen mailin onay linkine tıklayın ve mailinizi onaylayın.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Maili onayladıktan sonra aşağıdaki ekranı görüyorsanız doğru bir şekilde ilerliyorsunuz.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Ics kayıt olma aşamasında 2. onay aşamasına geçelim. E-mail onayladıktan sonra Ics tekrar giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra mobil onay “verify: Step 2” linkine tıklayın. Mobil doğrulama ekranı geldiğinde ülke kodunu doğru seçerek telefon numaranızı girin ve request code tıklayın.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Aşağıda çıkan pencerede tamam butonuna tıkladıktan sonra telefon numaranız onaylanmış olacaktır.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Son olarak kaydettiğiniz telefon numaranıza 6 haneli bir kod gelecek. Sms olarak gelen kodu “Enter the authentication code you have received” yazan kısma telefonunuza gelen kodu girin ve ardından “submit code” butonuna tıklayın bundan sonra açılacak olan pencerede register butonuna tıklayarak kaydı tamamlayın.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Any Otp Kurulumu

Any otp kurmadan önce şuna karar vermenizde fayda var. Hesabınıza tek bir bilgisayardan mı giriyorsunuz yoksa gün içinde farklı bilgisayarlardan girişler yapıyor musunuz? Eğer farklı bilgisayarlardan giriş yapıyorsanız anyotp telefona kurmak daha mantıklı oluyor. Aynı zamanda güvenlik açısından mobilden any otp kullanımının daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

Any otp kuracağımız ekrana karar verdikten sonra aşağıdaki ekrandan seçimi yapın ve free register tıklayın.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

ICS kayıtlı olan telefonunuza gelen otp kodunu, bilgisayara veya telefona indirdiğiniz any otp ekranına giriniz.

  • KO ile başlayan kodu ID bölümüne(KO harflerini girmeyi unutmayın) ve sms içinde olan auth code girin.
  • Eğer girdiğiniz bilgiler doğruysa şifre belirleme ekranına geçeceksiniz. Şifrenizi belirleyin.
  • Belirlediğiniz şifre ile 60 saniyede bir yenilen otp kodu alabilirsiniz.

Yukarıda anlatmak istediklerimi aşağıda resim olarak da göstermek istedim.

Ics Kayıt İşlemi ve Any Otp Kurulumu

Ayrıca any otp aktif etmek için son olarak nttgame resmi sitesine girerek hesabınıza giriş yapın ardından hesabım bölümüne girerek ICS bölümünü “ON” konuma getirmeyi unutmayın.

Yorum yapın