Knight Online Jr Nasıl Girilir?

Bu yazımda JR nasıl girilir? JR level aralıkları nedir? JR saatleri hakkında bilgiler vereceğim. Öncelikle 70 level ve üzeri karakteriniz olması gerekmektedir. 70 level üzeri charınız ile eslant geçiyorsunuz. Ardından eslant townda bulunan [Reverse Knight Captain] Rugur / Bell isimli NPC ile giriş sağlayabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken 1 kere sağ tıkladıktan sonra önünüze çıkan ilk seçeneği onaylayın ardından JR saati geldiğinde yeni gelen ekrana tıklamalısınız.

jr nasıl girilir
jr nasıl girilir

Juraid Mountain Nedir?

Knight Online Jr giriş yaptığınızda; 8 karus ve 8 human kıyasıya bir yarış içine girer. Amaç 3 odadaki bossları kesip 4. odadaki Deva yaratığına ulaşmak ve kesmektir. Her bir odada 4 boss bulunur ve kesildiğinde 5’er tane doom soldier, troll warrior veya apostyle çıkar. Bunları da seri bir şekilde kesip Devayı önce ulaşıp, kesen ırk Jr etkinliğini kazanır. Irkların karşılaşma olasılığı ise sadece 4. odada yani deva keserken mümkündür. Bu durumda ise Deva son vuruş yapan veya Deva kesilemiyor ise en çok karşı ırkı öldüren taraf ödül kazanır. İş Pk’ya kaldıysa ve iteminiz ortalamanın altındaysa ortalıkta fazla dolaşmayın 🙂

Knight Online JR Gem Levelleri

Jr etkinliğini kazandığınızda seviyenize göre gem ödülleri değişmektedir. Level ne kadar yüksekse o kadar değerli gem elde edebilirsiniz. Jr etkinliğinden mağlup ayrılırsanız; 1 adet black gem elde edersiniz. Ayrıca Jr bosslarından sarı, siyah ve mavi gem düşmektedir. Partideki sıranıza göre çeşitli gem üzerinize düşüyor.

Gem Çeşidi Level Aralığı
Green Gem 70 – 72
Blue Gem 73 – 74
Yellow Gem 75 – 76
Red Gem 77 – 78
Silvery Gem 79 ve üzeri

JR Saatleri

Usko jr saatlerine knight online etkinlik saatleri sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sürekli güncel tutmaya çalışıyorum.

Deva Drobu Nedir?

Yeni server diye tabir ettiğimiz altar, vega ve sirius dışındaki serverlarda, devadan gold bar çıkabilmektedir. Bunun dışında %100 oran ile silver bar ve silver gem düşer. Deva kesildikten sonra kutu sırası sizde ise uyanık olmalısınız bazen sıra kaydıran oyuncular olabiliyor.

JR Etkinliğinde Avantajlı Sınıflar

Bosslara en çok hasar veren sınıf mage sınıfı olduğundan eğer iyi bir mage oyuncusu iseniz mutlaka mage ile jr girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca escape ve call özelliği jr etkinliği için çok önemlidir. Tek dezavantajı ise partiye çok fazla mage düşerse bosslar kesilir ama boss kesilince 5’er adet gelen doom soldier tipi yaratıklar ağır kesiliyor. Bu durumda ciddi vakit kaybına sebep oluyor.

Okçu sınıfı bosslara iyi hasar veremese de boss sonrası düşen yaratıkları seri bir şekilde keser. Yamuk bow diye tabir ettiğimiz okçular ile dalga geçilse de bence itemsiz warrior’dan kat ve kat iyidir. Son olarak Jr farklı sebeplerden geç tıklamak durumunda kaldıysanız priest karakteriniz varsa onunla geç de olsa tıklayın. Çünkü her partiye 2 adet priest paylaştırılıyor. Sistem geç tıklayan priestleri priestsiz partilere atarak öncelik veriyor.

Yorum yapın